21.01.2012

Cały czas nawyki

     Postanowiłem usunąć zakładkę "miesięczne cele", ponieważ w moim przypadku się to raczej nie sprawdza. Na początku wzorując się na innych blogach tego typu narzuciłem sobie cele i postanowiłem jest zrealizować do końca miesiąca. Jak się jednak często okazuję, im więcej masz czasu na wykonanie pracy tym dłużej ci to zajmuje. Zacząłem odkładać zadania na później, bo przecież mam aż cały miesiąc. Wszystko to doprowadziło do zaległości i niechęci. Obecnie wyrobiłem sobie nawyk nauki japońskiego, treningów, biegania i ograniczenia komputera i wszystko idzie super. Przestrzegam swoich zasad i mimo okresowej niechęci do pracy cały czas realizuję wyznaczone sobie cele ;) Niestety nie mogę ich za dużo wprowadzić na raz, a szkoda. Chciałbym coś zrobić z moją dietą, nauką do matury, słodyczami i innymi złymi nawykami, ale to z czasem ;)
    Dołączyłem też do "BGS" co ma mnie bardziej zmotywować do pracy. Lubie czytać blogi innych użytkowników i śledzić ich postępy w realizacji wyznaczonych celów. Jest to bardzo motywujące i pokazuje że  jeśli się bardzo chcę to można wszystko osiągnąć ^_^ Tak więc biorę się do roboty ;)

4 komentarze:

 1. Witaj w BGS :)
  Życzę powodzenia w osiąganiu celów. Będę trzymać kciuki, by udawało Ci się trwać w swoich postanowieniach :)
  U mnie miesięczne planowanie też się nie sprawdziło. Przerzuciłam się na notowanie tego, co mi się udało każdego dnia po to, by móc na koniec miesiąca zrobić podsumowanie i ocenić, czy było dobrze, czy w nowym miesiącu muszę się poprawić.
  Pozdrawiam,
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) już teraz przynależność do BGS jest fajnym motywatorem.
   Jeśli chodzi o notowanie i podsumowanie to ma tą zaletę że nie stresujesz się natłokiem obowiązków. Kiedy robiłem listę zadań dokładnie widziałem ile pracy przede mną i miałem wątpliwości czy podołam temu. Kiedy masz już doświadczenie może to nie przeszkadzać ale na początku szybko zniechęca. Fajnie wiedzieć że ktoś inny działa podobnie z pozytywnymi wynikami ;)
   Pozdrawiam DuduS ^_^

   Usuń
 2. hej, co do celow to maja one jedna zasadnicza wade: ich wykonanie czesto wiaze sie z okolicznosciami i dlatego sie przesuwaja w czasie i to tez trzeba zaplanowac ;) powodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam ;)
   No właśnie to był główny powód mojej początkowej porażki. Kiedy jeden dzień odpuścisz, na drugi masz dwa razy więcej roboty i oczywiście się nie wyrabiasz przez co trzeciego musisz zrobić więcej, tak się zbiera i za raz okazuje się że nie dajesz rady zrobić wszystkiego. Taka sytuacja zniechęca i dużo osób odpuszcza przez to. Do tego dochodzi ambicja i początkowa motywacja przez które stawiamy sobie zbyt wysokie wymagania.
   Dokładnie wiem o czym mówisz ;) teraz biorę to pod uwagę w moich celach ;)
   Pozdrawiam DuduS ^_^

   Usuń